Маріупольців запрошують на всеукраїнський радіодиктант

08 ноября 2018 в 17:10

До Дня української писемності та мови, 9 листопада, «Українське радіо» проведе традиційний диктант національної єдності. Маріупольців запрошують приєднатися до акції.

Як розповіли організатори, спецпроект розпочнеться об 11.00, текст радіодиктанту звучатиме на «Українському радіо» з 11:30, передає MRPL.CITY.

Написати диктант національної єдності маріупольців запрошують в "Український Дім" (колишній Палац Металургів), а також в Маріупольський державний університет (в приміщенні факультету філології та масових комунікацій, аудиторія 206).

На диктант запрошують усіх бажаючих: тих, хто добре знає українську мову і хто тільки починає її вчити. Можна написати диктант вдома, на роботі або в іншому зручному місці.

Всі бажаючі зможуть надіслати диктант в рукописному вигляді для перевірки за звичайною або електронною поштою (скан або фото тексту) на адресу «Українського радіо». Також можна дочекатися публікації тексту - він буде доступний через добу на сайті «Українського радіо» і в соцмережах - і перевірити свою грамотність самостійно.

Зазвичай диктант складається зі 100-120 слів. Текст для радіодиктанту замовляється спеціально. Радіодиктанти не перевіряють на помилки і не повертають. Але шукають роботи без помилок і нагороджують учасників, які впоралися із завданням бездоганно.

У грудні відбувається так звана «робота над помилками», коли в ефірі «Українського радіо» оголошують імена переможців, а також відбувається аналіз найтиповіших помилок.

Нагадаємо, перший радіодиктант національної єдності відбувся у травні 2000 року.

Кількість учасників радіодиктанту постійно зростає, а географія — поширюється. Листи надсилають слухачі різного віку з усіх областей України та з-за кордону. Кількість переможців щороку різна: від двох до сотні. Жодного року не було такого, щоб ніхто не переміг.

Участь у радіодиктанті централізовано беруть учасники із різних країн. Наприклад, у Ягеллонському університеті у Кракові його пишуть студенти, які вивчають українську мову як іноземну. А радіо «Люблін» запрошує усіх писати у свою студію. Збираються щороку на радіодиктант українці в Китаї та Австралії, США та Канаді. Загалом щороку щонайменше три десятки учасників інших країн.

До слова, на телеканалі «Маріупольське телебачення» вийшов цикл передач «Говорімо українською!». Подивитися випуски можна за посиланням.